Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

  • 09121023286

چگونه اتومبیل شخصی خود را بدون هیچ تجربه ای تعمیر کنید

چگونه اتومبیل شخصی خود را بدون هیچ تجربه ای تعمیر کنید دانستن اجزای داخلی خودرو و موتور و نحوه کارکردن با آن ها، برای هر راننده ای واجب است. نمی دانیم بگوییم خوشبختانه یا متاسفانه در هنگام آزمون رانندگی پایه ۲، هیچ سوال و آزمون عملی در مورد نحوه کار کردن موتور و شناخت اجزای آن نمی شود ولی خب در پایه که کامیون و اتوبوس ها را شامل می شود، قوانین سختگیرانه تری برای این مساله وجود دارد. همه افراد اطلاعاتی در خصوص اجزای داخلی خودرو ندارند، اما نباید نگران این مساله باشید. حتی اگر شما در مورد اجزای درونی خودرو خود کم اطلاع باشید وقتی که دارای ابزار پایه ای باشید میتوانید بسیاری از تعمیرات اساسی اتومبیل خود را انجام دهید.برای بعضی از مدلها میتوانیداز دفترچه های کارگاه اموزشی یا فیلم های مربوط به تعمیر استفاده کنید. البته این مساله یعنی شناخت اجزای درون اتومبیل در هنگامی که قصد اجاره ماشین دارید، اهمیت زیادی پیدا می کند. با این حال در ادامه قصد داریم تا نکاتی را که به شما کمک می کند حتی بدون هیچ گونه شناختی اقدام به تعمیر اتومبیل کنید را بیان کنیم.

تعمیر اتومبیل بدون شناخت

ابتدا ایمنی مطمئن شوید که موتور اتومبیل جهت لمس و کار کردن خنک است. بسیاری از موتورهای اتومبیل پیچیده هستند و ممکن است تعمیر آن ها مشکل باشدو گاهی دست زدن به قطعات و پیچ و مهره ها گیج کننده و پیچیده است.ایجاد جرقه کوچک میتواند  به سیستم های کامپوتری اتومبیل صدمه بزند.اسیدها و مایعات گرم و داغ میتواند برای شما خطر افرین باشد همچنین کار کردند در یک خیابان و یا پارکینگ میتواند خطرناک است. پس اول از همه نکات ایمنی را حتی شده از قبل هم مطالعه ای داشته باشید. برای خواندن نکات ایمنی، لازم نیست که اصطلاحات تخصصی را فرا بگیرید. اطمینان از فرایند صحیح چرخاندن پیچ و مهره ها میتواند مهم باشد و پیچها ممکن است تحت فشار بشکنند. البته چرخاندان آن ها هرکدام دارای اصولی است یعنی همه پیچ به یک طرف باز و به طرف دیگر بسته می شوند. پرهیز از اجتناب از ابزار های اشتباه عدم انتخاب و استفاده از ابزار مناسب میتواند پیچ و مهر و سایر تجهیزات رو خراب کند و شما مجبور به استفاده از ترفندهایی برای استفاده ازآن ها هستید. جستجو برای فیلم و گفتگو های انلاین در مورد یک مشکل که شما در حال حاضر قادر به حل کردن آن نیستید، می توانید ویدئوهای آنلاین را مشاهده کنید. .برخی از این ویدو ها میتوانید بسیار آموزنده و مفید هستند. کتابچه راهنما را مطالعه کنید و اشنا شوید کتابچه راهنما به طور خلاصه اطلاعاتی درباره بخشهای مختلف خودرو مثل بخشهای الکتریکی  و...ارائه میدهد و بهترین و اولین مرجع اطلاعاتی شما است. با قطعات ساده و کوچک شروع کنید تشخیص مشکل و همچنین تعمیر قطعه معیوب بسیار حائز اهمیت است.در کتابچه راهنما به خوبی درباره قطعات توضیح داده شده است.برای جایگزینی از قطعات آن ها را یکی یکی انتخاب و جایگزین کنید و بهتر است که اول با قطعات کوچک و مهم آشنا شوید. آماده کردن محیط جهت جلوگیری از حرکت چرخها آن ها رو قفل کنیدو همچنین جهت جلوگیری از نشت مایعات پارچه ای  را برای این منظور در نظر بگیرید.اگر نیاز به رفتن در زیر اتومبیل را دارید حتما از کارتون بزرگ یا زیر اندازی که بتوانید به راحتی روی ان دراز بکشید استفاده کنید.از پایه جک جهت افزایش و حفظ ایمنی استفاده کنید. دستورالعمها را دنبال کنید ممکن است عجله کنید و احساس کنید که قدمهای بعدی را میدانید اما پیروی و دنبال کردن دستورالعلها جهت حفظ ایمنی خود و اتومبیل شما ضروری است. عکس بگیرید قطعه را با نام و شماره مشخص کنید .تصاویر تلفن همراه کوچک هستند و بسیار مفید  در صورت نیاز میتوانید آن ها را در کامپیوتر های شخصی خود بارگذاری کنید تا جزییات بیشتر را مشاهده کنید. هر تعمیر یک فرایند یادگیری است جهت حل هر مشکل مطالعه داشته باشید. اگر هرگونه شک و ابهامی برای شروع انجام پروسه تغییرات دارید گام به گام مطالعه کنید.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

  • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
  • 09121023286

موقعیت ما

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت