Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

چه اقداماتی باید بعد از تصادف رانندگی انجام بدهید؟

چه اقداماتی باید بعد از تصادف رانندگی انجام بدهید؟ تصادف رانندگی می تواند سطحی یا مرگبار باشد. بهترین عمل، پیشگیری است و اینکه همیشه توصیه های پلیس را مبنی بر رانندگی با احتیاط و بستن کمربند ایمنی جدی بگیرید. می توانیم تصادف را به چند بخش تقسیم کنیم: یک اقداماتی است که باید به عنوان پیشگیری کننده قبل از تصادف انجام دهید تا جلوی آن ها را بگیرد و اقداماتی که باید بعد از تصادف انجام دهید. متاسفانه بعضی از افراد نه تنها هیچ احتیاطی در رانندگی نمی کنند و باعث تصادف می شوند، بلکه با اقداماتی که بعد از آن انجام می دهند، بیشتر به خودشان ضرر می رسانند. در اینجا لیستى از کارهایى که بعد از تصادف باید در صورت انجام دهید را آورده ایم. در مواردی که اجاره خودرو انجام شده است، رعایت نکات رانندگی و همچنین نکاتی بعد از تصادف باید انجام دهید، خیلی مهم است تا بعد بیشتر در دردسر قرار نگیرید. اقدامات بعد از تصادف
 1. در صحنه بمانید
هیچگاه صحنه تصادف را ترک نکنید؛ به خصوص اگر صدمات وارده زیاد و یا یک نفر کشته شده باشد، چون در غیر اینصورت با یک موقعیت جنایى جدى روبرو خواهید شد.
 1. مطمئن شوید حال همه راننده ها و مسافران خوب است
قبل از بررسى صدمات وارده مطمئن شوید حال همه کسانى که در تصادف بوده اند خوب است؛ به هر کسی که نیاز به درمان پزشکى دارد کمک کنید، اگر کسى بیهوش شده و یا گردن یا کمر کسی شکسته است، او را تکان ندهید مگر اینکه شرایط اضطرارى باشد. حتما در اولین اقدام با اورژانس تماس بگیرید.
 1. با پلیس تماس بگیرید
اگر صدمات جدی به وسیله نقلیه و سرنشینان وارد شده است و یا کسى فوت کرده است، باید با پلیس تماس بگیرید.
 1. مشخصات کسى که با او تصادف کرده اید را بپرسید
اسم ، شماره، آدرس، شماره گواهینامه و بیمه نامه طرف دیگر تصادف رابگیرید. با راننده صحبت کنید و سعى کنید  صمیمى مهربان باشید. به هر حال نباید به خاطر چیزی در صحنه تصادف عذر خواهى کنید، براى مثال اگر بگویید:" متاسفم، چراغ قرمز را رد کردم. حال همه خوب است؟" عملا مسولیت قانونى تصادف را پذیرفته اید. بلافاصله بعد از تصادف ممکن است مشخص نباشد چه کسی مقصر است، بنابراین سعى نکنید جایی که ضرورتى ندارد اشتباه را بپذیرید.
 1. با شاهدان صحبت کنید
از شاهدان حادثه مشخصاتشان را بپرسید ، همچنین بپرسید آیا قبلا در این محل حادثه دیگری هم رخ داده است یا خیر.
 1. به شرکت بیمه خود اطلاع دهید
به شرکت بیمه خود اطلاع دهید که تصادف کرده اید و واقعیت حادثه و شدت جراحات و خسارات وارده را به آنها بگویید؛ اگر مشخص شود که به شرکت بیمه دروغ گفته اید، دچار دردسر بزرگى میشوید از جمله عدم پذیرش پوشش تصادف. گزارش پلیس از حادثه را بخوانید تا بفهمید چه کى مقصر حادثه بوده است.
 1. درمان پزشکى خود را پیگیری کنید.
هر درمان پزشکى و دارویی که دریافت میکنید را به خاطر بسپارید و جزییات آن را نگاه دارید، همچنین یک کپى از گزارش پزشکى و صورتحساب بگیرید تا بتوانید هزینه درمان را به شرکت بیمه ثابت کنید.
 1. عکس بگیرید
بلافاصله بعد از حادثه از صدمات وارده به وسیله نقلیه عکس بگیرید تا بتوانید به شرکت بیمه ارائه دهید و در دادگاه از آن به نفع خود استفاده کنید. همچنین عکس وسیله نقلیه تان قبل از تصادف میتواند یک مقایسه خوب براى نشان دادن صحت خسارات وارده در تصادف ارائه دهد.
 1. یک ارزیابى از خسارات وارده به اموال تهیه کنید
ارزیابى خسارات شرکت بیمه تان را دریافت کنید، اگر از این ارزیابی راضى نیستید، ناامید نشوید و دو برآورد مستقل از هزینه تعمییرات تهیه کنید و بوسایله آن نسبت به ارزیابى شرکت بیمه اعتراض کنید.
 1. در بحث درباره حادثه محتاط باشید
با هیچ کس به جز پلیس، شرکت بیمه و وکیل تان درباره تصادف صحبت نکنید. با نماینده شرکت بیمه دیگر  بدون اطلاع وکیل تان صحبت نکنید، مودبانه برخورد کنید و از او بخواهید با وکیلتان تماس بگیرد و درباره این تماس به وکیل خود اطلاع دهید.
 1. نسبت به مصالحه زودهنگام هشیار باشید
مراقب پیشنهاد توافق شرکت بیمه باشید. توافق کنید تمام جراحات فیزیکى شما درمان شوند. بعضى از جراحات و صدمات تا روزها بلکه هفته ها یا شاید ماه ها بروز نمی کنند، تا وقتى دیه تمام جراحاتتان را نگرفته اید، توافق نکنید و قبل از امضاى هر توافق نامه اى با یک وکیل مشورت کنید.
 1. یک وکیل استخدام کنید
  اگر کسى در تصادف آسیب دید، بهترین کار مشورت با یک وکیل زبده است. یک وکیل میتواند به شما کمک کند اگر آسیب دیده اید بیشترین طول درمان را بگیرید و اگر مقصر هستید، به بهترین نحو از خود دفاع کنید. خیلی از وکلاى تصادفات بر أساس دستمزد احتمالى کار مى کنند، به این معنى که اگر به توافق نامه دست پیدا کنید و یا خسارت بگیرید، از شما دستمزد دریافت میکنند.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت