Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

چگونه از دزیدن شدن اتومبیل خود جلوگیری کنید

چگونه از دزیدن شدن اتومبیل خود جلوگیری کنید تا چند سال پیش، دزدها  اتومبیل را مورد سرقت قرار می دادند اما امروزه بیشتر وسائل آن مانند ضبط، چرخ و غیره را به سرقت می برند. اما نکته ای را که باید بدانید این است که اتومبیل شما همیشه مورد هدف سارقان است، مخصوصا اینکه اگر وسائل گران قیمتی را هم داخل آن و در جلوی چشم قرار دهید. پس باید همیشه مراقب باشید و نکات ایمنی را رعایت کنید، مخصوصا اگر قصد اجاره ماشین را داشته باشد. در این مطلب با ذکر ۸ مورد، به شما کمک خواهد کرد تا اتومبیل خود را از سارقان، در امان نگه‌دارید.

نکات ایمن نگه داشتن خودرو

 1. بررسی کنید که اتومبیل قفل است و دوباره چک کنید.
شما می‌توانید صدای قفل مرکزی را که در بیشتر ماشین‌های مدرن فعال است بشنوید. صدای آن معمولاً صدای تق‌تق یا کلیک کردن است؛ بنابراین نزدیک اتومبیل رفته و گوش کنید، همان‌طور که دکمه ریموت را فشار می‌دهید تا اتومبیل خود را قفل کنید، مطمئن شوید که قفل مرکزی را فعال می‌کنید. کارشناسان امنیتی بر این باورند که برخی از دزدها، از پارازیت  قفل از راه دور، برای هدف قرار دادن اتومبیل‌ها استفاده می‌کنند. توصیه می کنم که مقاله زیر را نیز حتما مطالعه کنید: ۹ روش برای حفظ امنیت خودرو در سفر
 1. پارک در محل مناسب
حتما تلاش کنید که اتومبیل  خود را در محل امن پارک کنید. اما محل امن برای پارک خودرو، چگونه مکانی است. محل امن را مکانی می گویند که اول از همه شلوغ باشد یا اینکه توسط نگهبانی مورد مراقب قرار بگیرد. نورپردازی مناسب در شب و اینکه جلوی دید چشم افراد در شب باشد، مهمترین نکته ای است که شما باید در انتخاب یک مکان امن دقت کنید.
 1. وسایل خود را، داخل اتومبیل پنهان کنید و در معرض دید سارقین قرار ندهید.
به نظر می‌رسد این‌یک توضیح واضح است، مسلماً جا گذاشتن کیف‌دستی، موبایل و سایر اشیاء در داخل اتومبیل، طوری که از پنجره اتومبیل دیده شود مورد جذابی برای سارقین است. این فرصت را به سارقین ندهید!
 1. به تجهیزات امنیتی خود، اضافه کنید
چند وقت، سارقان خودرو که در دام پلیس افتاده بودند، ادعا کردند که هرچه اماکانات و تجهیزات امنیتی به کار رفته در خودرو بیشترباشد، زمان سرقت خودرو افزایش پیدا خواهد کرد و در خیلی از موارد، آن ها اتومبیل هایی را که تجهیزات امنیتی زیادی را استفاده کرده اند را منصرف می شوند. استفاده از قفل فرمان و قفل پدال، مهمترین ابزاری است هر مالک اتومبیلی باید استفاده کند.
 1. از ویژگی‌های امنیتی اتومبیل خود استفاده کنید.
ماشین‌های مدرن پر از ویژگی‌های امنیتی هوشمند هستند، اما شما ممکن است از آن استفاده نکنید، یا حتی از همه آن‌ها آگاه نباشید. به‌عنوان‌مثال، آیا می‌دانید که بسیاری از ماشین‌های مدرن سیستم‌هایی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد به‌صورت خودکار قفل شوند؟ فعال کردن این سیستم‌ها به محافظت از شما در مقابل اتومبیلتان کمک خواهد کرد.
 1. به‌جایی که کلیدهای (سوئیچ) خود را نگه‌دارید فکر کنید.
سیستم‌های امنیتی اتومبیل امروزه تاحدی پیشرفت کرده‌اند که آسان‌ترین راه برای دزدیدن ماشین اغلب دزدیدن کلیدهای خود اتومبیل است. این می‌تواند به معنای سرقت سوئیچ اتومبیل از جیب شما یا حتی سرقت از منزل باشد.
 1. همیشه شماره پلاک اتومبیل خود را به خاطر داشته باشید
بارها برای همه پیش آمده است که اتومبیل خود را در کنار دیگر اتومبیل های شبیه مال خود، پارک کرده اند و بعد از مدتی که قصد سرزدن به آن را داشته اند، از آنجا که چند اتومبیل کنار هم پارک بوده است، ممکن متوجه نبود آن در صورت سرقت نشده باشند. در اینجاست که حتما باید شماره پلاک خود را حفظ کنید. همچنین در صورتی که خدای نکرده اتومبیل شما مورد سرقت رفت، اگر شماره پلاک را حفظ باشید، ممکن است در محلی دیگر آن را مشاهده کنید و سریعا به پلیس گزارش دهید.
 1. اتومبیل خود را بدون توجه رها نکنید.
شاید این‌طور به نظر برسد که شما از اتومبیل خود برای مدت کوتاهی دور خواهید بود که ارزش خاموش کردن موتور را ندارد، شاید فقط در یک مغازه ظاهر شوید، یا به خانه بروید تا چیزی را که پشت سر گذاشته‌اید، بردارید؛ اما همیشه این را در نظر داشته باشید یک سارق فرصت‌طلب فقط چند ثانیه برای سرقت اتومبیل شما وقت، نیاز دارد. و اگر بدترین حالت ممکن اتفاق بیفتد و اتومبیل شما سرقت شود... بلافاصله به پلیس گزارش دهید همچنین به خیابان‌های مجاور رفته و تمام خیابان و پارک‌های اطراف منزل را جست‌وجو کنید و به دنبال مناطقی بگردید که ممکن است سارقان بخواهند اتومبیل را پنهان کنند. ولی قدم اول، در هر ساعت از شبانه روز، گزارش به پلیس است. اگر سارق با اتومبیل شما تصادف کند و شما به پلیس گزارش نکرده باشید، پلیس شما را مقصر می داند و این شما هستید که باید ثابت کنید تا اتومبیلتان به سرقت رفته است.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت