Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

چه اقداماتی در هنگام گیر کردن اتومبیل در برف باید انجام دهیم؟

چه اقداماتی در هنگام گیر کردن اتومبیل در برف باید انجام دهیم؟ وقتی کلمه زمستان به گوشمان می خورد، اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می شود، برف است. درست کردن آدم برفی، سرخوردن روی آن، پرتاب گلوله های برفی به سمت یکدیگر می تواند برای خاطرات خوشی را به وجود بیاورد؛ اما هیچ چیز بدتر از یک ضدحال اساسی نمی تواند تمامی خوشی هایی را که شما با برف بدست آوردید، از بین ببرد؛ گیر کردن ماشین بین برف ها. بعضی اوقات بارش برف ها به حدی سنگین است که انسان به زور می تواند راه برود، چه برسد به ماشین؛ مخصوصا در مناطق کوهستانی و سردسیر که مساله برف برای آن ها عادی است، نمی توانند منتظر آب شدن برف بمانند تا ماشین خود را حرکت دهند.دراین صورت باید چه اقدامی انجام داد؟ این اقدامات برای افرادی که با اتومبیل سرکار می روند یا قصد اجاره خودرو را دارند بیشتر از همه اهمیت دارد.

اقدامات رهاسازی اتومبیل در برف

این اقدامات را به سه قسمت تقسیم کرده ایم: قبل از برف همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. اگر در منطقه سردسیر و برفی زندگی می کنید، همیشه باید خود را برای این مساله آماده کنید. حتی اگر در مناطق شهری هم زندگی می کنید، در زمستان باید آمادگی برف سنگین و مسدود شدن خیابان ها را داشته باشید. دو اقدام را لازم است برای پیشگیری انجام دهید:
 • استفاده از چرخ های مخصوص زمستان و بررسی باد و سالم بودن چرخ ها
 • پارک کردن ماشین در زیر سقف یا مکان هایی که امکان بارش برف در آن جا کمتر است.
قبل از روشن کردن اتومبیل اگر اتومبیل شما در برف گیر کرد و قبل از اینکه آن را روشن کنید، باید اقدامات زیر را انجام بدهید:
 • اگر ماشین شما دارای کنترل خودکار در قسمت های مختلف است، آن ها را خاموش کنید. تمامی اقداماتی که شما باید انجام بدهید، به صورت دستی است.
 • کنار چهار لاستیک و یک مسیر خطی که اتومبیل باید برای خارج شدن از برف طی کند را هم خالی کنید.
مقاله زیر را توصیه می کنیم که مطالعه کنید: شش نکته رانندگی در برف و یخ که باید رعایت کنید برای خروج از برف
 1. تکنیک عقب و جلو کردن
ماشین را روشن کنید. اجازه بدهید تا مدتی روشن بماند و گرم شود. سپس پشت فرمان بنشینید و شیشه اتومبیل را پایین بدهید یا طوری آینه بغل را تنظیم کنید که حرکت چرخ های جلو را بتوانید مشاهده کنید. سپس دنده ماشین سنگین بگذارید. حال کمی به جلو و کمی به عقب بروید تا فضای مناسب برای حرکت اولیه اتومبیل ایجاد شود.
 1. تکنیک ترمز
اگر چرخ ها به هیچ حرکت نمی کند، پا برروی پدال ترمز نگه داشته و همزمان کمی برروی پدال گاز فشار دهید. این مساله باعث انتقال قدرت به چرخ ها و جابجایی آن ها می شود. همچنین می توانید چرخ های جلو را به سمت طرفین بچرخانید تا فضایی دور آن خالی شود. این نکته را دقت کنید که به هیچ وجه از این تکنیک، بیش از چند ثانیه استفاده نکنید، زیرا باعث آسیب به سیستم ترمز و لنت می شود.
 1. هل دهید
اگر حرکت در برف خیلی کند بود، با کمک چند نفر از دوستان خود آن را هل دهید؛ فقط مراقب باشید که در دنده خلاص باشد.
 1. استفاده از زنجیر چرخ
استفاده از زنجیر چرخ فقط برای جاده های بین شهری نیست، در مواقعی که اتومبیل شما در برف گیر کرد و با گاز حرکت نمی کرد و به عبارتی دیگر سر می خورد، از زنجیر چرخ استفاده کنید.
 1. تکنیک خاک
اگربا خالی کردن کناره لاستیک ها باز هم حرکتی در آن ها ایجاد نشد، می توانید از این تکنیک استفاده کنید. مقدار خاک یا سنگ ریزه های سفت زیر در محوطه تو خالی بریزید و سپس با دنده سنگین شروع به حرکت کنید.
 1. مقداری هوای داخل لاستیک را خالی کنید
باد لاستیک مقداری خالی کنید، به این صورت سطح مقطع لاستیک با زمین افزایش پیدا می کند و حرکت بهتر آن می شود؛ فقط به نکته دقت کنید که بعد از بیرون از برف، در اولین فرصت لاستیک خود را باد کنید.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما


Warning: file_get_contents(https://maps.google.com/maps/api/geocode/json?address=جردن&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/tehran67/public_html/wp-content/plugins/tmm_content_composer/views/shortcodes/default/google_map.php on line 20

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت