Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

  • 09121023286

خطرات استفاده از موبایل در هنگام رانندگی چیست؟

خطرات استفاده از موبایل در هنگام رانندگی چیست؟ شاید این آخرین مکالمه تلفن همراهتان باشد. یک جمله به ظاهر کلیشه ای اما مهم که نباید نگاه سرسری به آن داشت. ۳۳ درصد تصادفات رانندگی در کشور به علت عدم توجه به جلو در هنگام رانندگی که بیشتر آن ناشی از استفاده گوشی همراه است، اتفاق می افتد. اثبات این درصد خیلی سخت نیست و کافی است که یک بار به رانندگان دقت کنید. از هر سه راننده، یک نفر با گوشی موبایل صحبت می کند یا در حال ارسال پیامک است. تحقیقات و بررسی هایی انجام شده تا الان نشان می دهد که خطر تصادف رانندگی توسط موبایل ۴ برابر بیشتر از حالت عادی است و جالب است که بدانید، بیشتر این تصادفات توسط ۷۰ درصد افراد مدعی رانندگی حرفه ای در استفاده از تلفن همراه اتفاق می افتد. همچنین در حالت کلی علت ۷۰ درصد تصادفات عامل انسانی، ۲۳ درصد جاده و ۷ درصد خودرو نقش دارد که استفاده از تلفن همراه یا وسایل الکترونیکی بیشترین مقدار ممکن را دارد. ما سعی کرده ایم که در این مقاله خطرات استفاده از موبایل در هنگام رانندگی به سه دسته تقسیم کرده و هر کدام را بیان کنیم. این نکته را یادتان باشد، زمانی که اتومبیل برای خودتان نیست و آن را از دوستی قرض کرده اید یا از شرکت های اجاره خودرو آن را گرفته اید، رعایت این نکات ایمنی را بیشتر از همه باید در نظر بگیرید تا اتفاقاتی نه برای خود و نه اتومبیل بیافتد.

خطرات استفاده از تلفن همراه در رانندگی

  1. صحبت کردن و رانندگی
براساس کارنگی ملون که در این خصوص، استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی می تواند تا ۳۷ درصد فعالیت مغز شما را کاهش دهد. در واقع استفاده در هنگام استفاده از تلفن همراه، شما تمرکزتان بیشتر بر صحبت با فرد پشت خط است و از این رو کمتر به جاده و اتفاقات آن توجه خواهید کرد. البته بعضی از راننده ها استفاده از دستگاه بلوتوث باعث کاهش تصادف می شود، ولی باید گفت که چه از دستگاه بلوتوث استفاده کنید یا گوشی موبایل، خود صحبت کردن تمرکز رانندگی را کاهش می دهد. جالب است بدانید براساس تحقیقاتی که پلیس راه انجام داده است، ۲۵ درصد عامل حواس پرتی رانندگان نیز صحبت با تلفن همراه بوده است که این میزان بیشتر برای جوانان بین سن ۱۶ تا ۲۴ ساله به علت عدم آشنایی آن ها با خطرات و شور و شوق رانندگی است.
  1. ارسال پیامک و رانندگی
براساس تحقیقاتی که توسط موسسه حمل و نقل ویرجیانا تکنولوژی انجام شده است، رانندگان در هنگام ارسال پیامک، متوسط ۴٫۶ ثانیه حواس خود را صفحه گوشی می دهند. در این ۴٫۶ اتفاقات زیادی خواهد افتاد. در واقع براساس گزارش ها و تحلیل های به دست آمده، میزان تصادف در هنگام ارسال پیامک ۲۳ برابر بیشتر از صحبت با تلفن همراه است؛ زیرا در ارسال پیامک حواس راننده به صفحه گوشی پرت می شود و دید به جلو ندارد.
  1. استفاده از وسایل الکترونیکی
فقط گوشی های موبایل نیست که حواس راننده را پرت می کند؛ در واقع استفاده از هر وسیله الکترونیکی مانند تلویزیون های داخل ماشین، رادیو و ضبط با صدای بلند بر روی عملکرد راننده تاثیر منفی خواهد گذاشت. متاسفانه توهم راننده حرفه ای بودن باعث شده است که خیلی از راننده ها به این مسایل توجه نکنند و زمانی به خود بیایند که کار از کار گذشته است. اگر قصد استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی را دارید، ابتدا اتومبیل را در کنار خیابان و جای امن پارک کرده و سپس اقدام به صحبت کردن یا ارسال پیامک کنید. همچنین به هیچ وجه از وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون یا هرچه که باعث پرت حواس راننده می شود، در هنگام حرکت خودرو استفاده نکنید.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

  • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
  • 09121023286

موقعیت ما


Warning: file_get_contents(https://maps.google.com/maps/api/geocode/json?address=جردن&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/tehran67/public_html/wp-content/plugins/tmm_content_composer/views/shortcodes/default/google_map.php on line 20

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت