Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

با رعایت این نکات رانندگی ایمنی داشته باشید

با رعایت این نکات رانندگی ایمنی داشته باشید دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. خیلی از رانندگان برای زودتر رسیدن به مقصد نکات ایمنی را رعایت نمی کنند؛ از سرعت مجاز تخطی می کنند، سبقت های غیر مجاز می گیرند، در ترافیک از شانه خاکی عبور می کنند. این را بدانید که شما به عنوان راننده، مسئول حفظ جان تک تک سرنشینان اتومبیل هستید و خدای نکرده اگر اتفاقاتی به خاطر سهل انگاری شما بیافتد، هیچ وقت خود را نخواهید بخشید. در این مقاله قصد داریم تا نکات ایمنی اصلی را در رانندگی را بیان کنیم. این نکات بارها توسط پلیس، برنامه های مختلف تلویزیونی، کلاس های آموزش رانندگی بیان می شود؛ اما متاسفانه هنوز هم هستند افرادی که خود را شوماخر می دانند و فکر می کنند که هیچ اتفاقی برای آن ها نخواهد افتاد. اوج این اتفاق در هنگامی است که بچه های فامیل یا دوستان در اتومبیل شما نشسته باشند یا اینکه قصد اجاره ماشین را داشته باشید.

نکات ایمنی در رانندگی

 1. نوشیدنی پشت فرمان ممنوع
خوردن هر نوع نوشیدنی حتی آب خالی هم پشت فرمان ممنوع است. زمانی که شما قصد خوردن یک لیوان آب را دارید، باید سر خود را کمی بالا بگیرید تا بتوانید آن را بنوشید؛ این مساله باعث کاهش چند لحظه ای دید شما از جاده می شود و فقط کافی در آن اتومبیلی سبقت بگیرد یا کودکی ناگهان به وسط خیابان بیاید. به عبارتی دیگر خوردن نوشیدنی باعث کاهش هوشیاری و پرت شدن حواس شما در رانندگی می شود.
 1. صحبت کردن با گوشی موبایل
نمیدانیم با اینکه همیشه در این خصوص توسط پلیس هشدار داده می شود؛ اما بازهم خیلی ها آن را رعایت نمی کنند. صحبت کردن با موبایل باعث می شود که حواس شما به مکالمه تلفنتان پرت شود. برای همین در هنگام صحبت با موبایل، ابتدا ماشین خود را در کناری پارک کرده و سپس مکالمه خود را ادامه دهید.
 1. بستن کمربند ایمنی
چند سال پیش یک راننده اورژانس در تلویزیون گفت تا به حال نشده است که کمربندی ایمنی کسی را که در تصادف فوت شده، باز کند. خوشبختانه آموزش هایی که تا به حال توسط پلیس داده شده است، این فرهنگ بین مردم نهادینه شده است. بستن کمربندی ایمنی درشرایطی که تصادف شدید می کنید، مانع پرت شما به جلو و اصابت ضربه به سرتان می کند.
 1. آرام باشید
عصبانی یا ناراحت بودن، باعث می شود که کنترل شما در هنگام رانندگی به شدت کاهش یابد. در هنگامی که عصبانی هستید، به هیچ وجه حوصله جاده های شلوغ را ندارید و سریعا سر یک موضوع کوچک، با راننده دیگری بحث می کنید و حتی ممکن است با حرکات و ویراژهای خود، جان خود و دیگر رانندگان را به خطر بیاندازید.
 1. رعایت سرعت مجاز
مطمئن باشید اندازه هر سرعتی که بر روی تابلوها نوشتند، مقدار مجاز برای رانندگی در آن جاده است. با تخطی از آن سرعت علاوه بر اینکه جان خود را به خطر می اندازید، جان دیگران را هم تهدید خواهید کرد. افزایش سرعت باعث کاهش کنترل شما در بروز اتفاقات ناخواسته می شود و تا به خودتان به کنترل بیایید، کار از کار گذشته است. مقاله زیر را توصیه می کنیم که حتما مطالعه کنید: ۵ دلیل برای رانندگی آرام تر
 1. قانون سه ثانیه را رعایت کنید
واقعا نمی دانیم که چرا بعضی از رانندگان عادت دارند که به پشت ماشین جلویی بچسبانند. فقط کافیه یک لحظه راننده جلویی به خاطر شرایط یا حتی از روی لجبازی پا روی ترمز بگذارد. قانون سه ثانیه در فاصله بین ماشین ها را باید رعایت کنید، این قانون برای شرایطی است که هوا و جاده در حال مساعد قرار دارند؛ اما در هوای بارانی و برفی فاصله بین ماشین ها باید بیشتر باشد.
 1. نسبت به رانندگی دیگران هوشیار باشید
هیچگاه تصور نکنید که بقیه به آرامی رانندگی می کنند، در واقع بقیه را بدترین راننده های دنیا تصور کنید و همیشه در هنگام رانندگی نسبت به عکس العمل دیگران هوشیار باشید؛ برای مثال هر آن ممکن است که راننده جلویی شما بدون زدن هیچ گونه راهنمایی به سمت راست بپیچد، فقط کافی است که شما حواستان نباشد و با آن تصادف کنید.
 1. از آینه و راهنما استفاده کنید
آینه ها باعث می شود که میزان کنترل شما نسبت به اطراف در هنگام رانندگی افزایش یابد. حتما بعد از نشستن و قبل از استارت آینه را براساس قد خود تنظیم کنید تا بیشترین دید را نسبت به اطراف داشته باشید. همچنین استفاده از راهنما در هنگام پیچیدن به سمت راست یا چپ به دیگران نسبت عمل شما هشدار می دهد. فقط این نکته را رعایت کنید که زدن راهنما به معنای سریع پیچیدن نیست، بلکه باید ابتدا مسیر سمت راست یا چپ خود را بررسی کرده و سپس اقدام به پیچیدن کنید.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما


Warning: file_get_contents(https://maps.google.com/maps/api/geocode/json?address=جردن&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/tehran67/public_html/wp-content/plugins/tmm_content_composer/views/shortcodes/default/google_map.php on line 20

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت