Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

  • 09121023286

چگونه شیشه هاى اتومبیل خود را تمیز کنیم

چگونه شيشه هاى اتومبيل خود را تميز كنيم همیشه تمیز کردن شیشه خودرو یک دردسر بوده است. بعضی ها از دستمال لنگی و آب خالی استفاده می کنند، بعضی دیگر از شیشه شور و دستمال و بعضی ها از روزنامه!! به هر حال همیشه در آخر شاهد این هستند که یک خط یا لکی هنوز باقیمانده و باز باید آن نقطه را دستمال بکشند. یکی از نقاطی که تمیز کردن آن ها ممکن است سخت باشد، شکل نامنظم و مثلثى شکل شیشه هاى خودرو یا تمیز کردن شیشه های عقب از داخل است؛ علاوه بر آن بسته به شیشه اتومبیل تان، بعضى از شوینده ها ممکن است به جاى تمیز کردن بیشتر آسیب رسان باشند. از این رو دانستن تکنیک های تمیز کردن شیشه خودرو و اینکه از چه مواد شوینده ای استفاده کنید، خیلی مهم است، مخصوصا اینکه اگر قصد اجاره خودرو را داشته باشید و باید آن را برگردانید.

تکنیک های تمیز کردن شیشه خودرو

١. همیشه شیشه اتومبیل را در مرحله آخر بشویید در زمان شستشوى خودرو ،شستن شیشه  ها را برأى مرحله آخر بگذارید تا مجبور به دوباره کارى نشوید و با شستن بدنه خودرو قبل از شیشه ها از کثیف و لک دار شدن آنها  جلوگیری کنید. ۲. اتومبیل خود را در سایه بگذارید بدنه ماشین به سرعت گرما را به خود جذب می کند؛ با قرار دادن آن در آفتاب، ممکن است حتی نتوان از شدت داغی آن را لمس کرد.اگر شرایط خودرویتان اینچنین است، باید آن را در سایه پارک کنید و منتظر بمانید تا خنک شود. اگر اتومبیل خیلی داغ باشد، باعث میشود آب و مواد شوینده ای که استفاده میکنید، به سرعت تبخیر شوند و این کار تمیز کردن را سخت تر میکند. ۳. مواد شوینده شیشه را آماده کنید محلول آمونیاک پایه اصلی تمام شیشه پاک کن ها می باشد، مثل اکثر شیشه پاک کن های خانگی. این محلول می‌تواند آسیب رسان باشد و درزهای  لاستیک های اطراف شیشه را خشک کند، بنابراین باید به فروشگاه لوازم خودرو بروید و یک شیشه پاک کن مخصوص خودرو تهیه کنید و اگر فرمول غلیظ خریدید، می‌توانید آن را با آب مخلوط کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. علاوه بر شیشه شور شما به:
  • سطل آب (برای رقیق کردن)
  • دستمال میکروفایبر یا نخی
  • آب مقطر
  • اسفنج ( اختیاری)
  • محافظ برف پاک کن( اختیاری)
نیز احتیاج خواهید داشت.   ۴. شیشه جلو و عقب اتومبیل را بشورید بسته به اندازه و زاویه گوشه ها، این شیشه ها سخت ترین قسمت شستشو می باشند. اگر لازم است شوینده خود را رقیق کنید و مقدار مناسبی از آن را روی شیشه اسپری کنید، و یا با یک اسفنج این کار را انجام دهید؛ سپس از یک دستمال تمیز برای خشک کردن آن ها استفاده کنید. در جهت های مختلف شیشه را تمیز کنید تا اگر لک یا کثیفی باقی مانده،آن را ببینید. ( مثلا داخل شیشه را از بالا به پایین و خارج آن را از چپ به راست بشویید.) ۵.هدف بعدی ترشحات حشرات روی شیشه است اگر شوینده و دستمال شما به قدری قدرت ندارند که ترشحات پروتئینی خشک شده حشرات را پاک کنند، نیاز به اقدامات شدیدتری دارید. محصولاتی با فرمول های ویژه وجود دارند که ترشحات حشرات را از روی شیشه پاک می‌کنند. اما ممکن است بتوانید این لکه ها را با قرار دادن یک پارچه قدیمی آغشته به مواد شوینده روی آنها، خیس و نرم کنید، سپس به راحتی با یک دستمال میکروفایبر آنها را از سطح شیشه پاک کنید. برخی از متخصصان خودرو توصیه می‌کنند کمی نوشابه گازدار روی لکه های که به راحتی پاک نمی‌شود بریزید و چند دقیقه زمان بدهید و سپس بادستمال میکروفایبر آنها را پاک کنید. ۶. شیشه را پایین بکشید قسمتی از شیشه که معمولا موقع شستشو فراموش می‌شود، بالاترین بخش آن است. پس شیشه خودرو را کمی پایین بکشید و قسمت فوقانی آن را نیز با دقت تمیز کنید.
  1. شیشه ها را از بالا به پایین بشویید
شیشه ها را از بالا به پایین تمیز کنید و پس از پاک کردن لبه ها و گوشه ها سطح شیشه را دوباره خیس کنید و در خلا جهتی که داخل آن را تمیز کرده اید، خارج آن را تمیز کنید. مثلا داخل را از بالا به پایین و خارج را از چپ به راست بشویید؛ اینکار به شما کمک می‌کند هر لکی که به جامانده ببینید و تمیز کنید.
  1. پاک کردن برف پاک کن
در آخر برف پاک کن ها را تمیز کنید. اگر برف پاک کن ها را تمیز نکنید، خیلی زود کهنه و فرسوده می‌شوند و در نتیجه به سطح شیشه آسیب می رسانند.میتوانید بعد از تمیز کردن آنها یک محافظ برف پاک کن روی آن ها بمالید.    

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

  • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
  • 09121023286

موقعیت ما

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت