Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

٢٠ نکته محرمانه براى جلوگیرى از فریب خوردن زمان کرایه خودرو

٢٠ نكته محرمانه براى جلوگيرى از فريب خوردن زمان كرايه خودرو امروزه به دلیل افزایش قیمت های خودرو، اجاره خودرو بیشتر از همه مورد توجه افراد قرار گرفته است. از این رو ما سعی کرده ایم که در این مقاله ۲۰ تا از نکات مهم و محرمانه ای که هر کسی باید قبل از اجاره کردن اتومبیل بداند را بیان کنیم. البته تعدادی از این قوانین زیر در برخی از کشورها ممکن است متفاوت باشد که ما سعی کرده ایم نکاتی عمومی که در اکثر کشورها رعایت می شود را بیان کنیم.

بیست نکته قبل از اجاره کردن خودرو

قبل از رزرو خودرو
 1. برای بستن بهترین قرارداد، تا آنجا که ممکن است زود اقدام کنید و از خیلى قبل خودروى مورد نظر خود را رزرو کنید.
 2. سطح خسارت ناشی از برخورد  و میزان محافظت در برابر سرقت را بررسی کنید. اگر سطح آنها بالا بود، قطعا ارزش اضافه کردن به قرارداد را دارد.
 3. هزینه های کارشناس مالی را با روش  پرداخت اضافی مستقل مقایسه کنید. اگر شما یک روش بازپرداخت اضافی را از یک کارگزار خریداری کنید، مطمئن شوید که همان اسم راننده  در سند اجاره ذکر شده است وگرنه ممکن است پرداخت نشده باشد.
 4. هزینه افزودن راننده اضافی و اجاره صندلی کودک می تواند به طرز چشمگیرى زیاد و متفاوت باشد؛ پس سعى کنید از فروشگاههاى محلى خرید یا اجاره کنید.
 5. از طریق وب سایت ها یا اتحادیه حتما در خصوص شرکت اجاره خودرو تحقیق کنید.
۶٫اطمینان حاصل کنید که ظرفیت کافی برای کارت اعتباری یا سند ضمانت برای سپرده سنگین داشته باشید.
 1. همیشه زمانی که احتیاج دارید، خودرو را اجاره کنید.
در هنگام اجاره
 1. اطمینان حاصل کنید که کارت اعتباری مورد استفاده به نام راننده اصلى در سند اجاره است، در غیر این صورت شما باید مجددا هزینه پرداخت کنید.
 2. گاهی اوقات متصدیان اگر خدمات بیمه آنها را رد کنید، ادعا می کنند که کارت شما پذیرفته نشده است. یک کارت دوم برای جلوگیری از این کلاهبردارى همراه داشته باشید.
 3. اگر شما پوشش محلی را رد کنید، آژانس ممکن است سعی کند پوشش همراه  جاده ای را به شما بفروشد که در صورت خرابی، قفل شدن، مشکل باطری و یا تمام شدن سوخت، به شما کمک رسانى مى کند.
 4. هنگامی که قرارداد صادر می شود، قبل از خروج از دفتر، آن را به دقت بخوانید؛ به ویژه به مواردی که به عنوان «پذیرفته» یا «رد شده» علامت میخورند، توجه کنید. اگر خدماتى به شما ارائه شده است که از آن سر در نمى آورید، در مورد آنها بپرسید. اگر مبلغ کل نشان داده شده بیش از چیزی است که بر روی سندتان چاپ شده است، ممکن است ناخواسته برای بیمه های اختیاری که نیازی ندارید ثبت نام کرده باشید. باید این قسمت ها را حذف کنید، در غیر اینصورت مجبور به پرداخت آن هستید.
قبل از اینکه خودرو را ببرید
 1. نوع سوخت را بررسی کنید (باید در قرارداد ذکر شود). ریختن سوخت اشتباه به عنوان غفلت در نظر گرفته شده و همه موارد تحت پوشش را باطل مى کند.
 2. خودرو را به طور کامل بررسی کنید، مطمئن شوید که هر نوع خراش کوچک در قرارداد ذکر شده است. همچنین به عنوان بدنه، شما باید شیشه جلو اتومبیل، هاب های چرخ، سپر و گلگیر و آینه بغل را چک کنید.
 3. صندوق عقب را باز کنید و مطمئن شوید که مثلث هشدار، ژاکت  دید در شب ، چراغ و دیگر علائم لازم  را به همراه دارید؛ درغیر اینصورت ممکن است متهم به گم کردن آنها شوید
 4. با استفاده از موبایل و یا دوربین از ۴ طرف خودرو عکس بگیرید.
 5. مطمئن شوید کلاچ خوب کار مى کند. برای انجام این کار، ماشین را در دنده چهار بگذارید، کلاچ را فشار دهید و سعى کنید آن را به آرامی در حالی که پایتان روى گاز است، رها کنید.
 6. اگر خیلى تاریک بود، ماشین را صبح روز بعد به دقت بررسى کنید و هر خراش، صدا یا مشکل فنى را بلافاصله گزارش دهید.نام فردی که به آن صحبت می کنید به یاد بسپارید.
اگر تصادف کردید   ۱۸٫اگر تصادف کردید حتی اگر آسیب جزئی باشد، با پلیس تماس بگیرید و از او بخواهید با توجه به اینکه اتومبیل شما اجاره ای است، تمامی جزئیات را بنویسد.
 1. مقدار بنزین ماشین را بررسی کنید و تمامی بنزینی را داخل ماشین قرار می دهید را یادداشت کنید.
 2. در صورتی که مشکلی با شرکت برخورید، به هیچ وجه با استفاده از روش های زور یا دعوا در صدد رفع آن برنیایید وسعی کنید از مراجع قانونی آن را رفع کنید.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما


Warning: file_get_contents(https://maps.google.com/maps/api/geocode/json?address=جردن&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/tehran67/public_html/wp-content/plugins/tmm_content_composer/views/shortcodes/default/google_map.php on line 20

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت