Sign In

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام

 • 09121023286

چگونه گواهینامه بین المللی رانندگی بگیریم؟

چگونه گواهینامه بین المللی رانندگی بگیریم؟ گواهینامه بین المللی درواقع جوازی است که به شما راننده‌این اجازه را می‌دهد تا بتوانید در خارج از مرزهای کشور خود رانندگی کنید. رانندگی کردن در خارج از کشور، قوانین مخصوص به خود را دارد و هر راننده‌ای ملزم به رعایت آن‌ها است؛ البته قوانین کلی رانندگی یکی است و تفاوت‌ها ممکن است در جزئیات باشد و اینکه پلیس و مردم آن کشور به قانون رانندگی خود خیلی حساس هستند و احترام ویژه‌ای برای آن قائل هستند؛ پس سعی کنید قبل از اینکه اقدام به گرفتن گواهینامه بین المللی رانندگی کنید، رانندگی خود را اصلاح کنید.

گواهینامه بین المللی رانندگی چیست؟

این گواهینامه درواقع یک نوع جواز است که به شما این اجازه را می‌دهد تا در کشورهای مورد تائید و به‌صورت محدود، رانندگی کنید. این گواهینامه به‌غیراز زبان فارسی، به هفت زبان دیگر که شامل انگلیسی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی، آلمانی، روسی و چینی ترجمه می‌شود. مدت زبان اعتبار گواهینامه بین المللی رانندگی به مدت یک تا سه سال است و قابل تمدید نیست و بعد از اتمام مدت‌زمان انقضا آن، باید درخواست گواهینامه جدید کنید. نکته مهم اینکه برای درخواست باید حتماً گواهینامه ملی داشته باشید.

چرا باید گواهینامه بین المللی رانندگی بگیرید؟

داشتن گواهینامه معتبر، اولین اصلی رانندگی در هر کشوری است. اگر فرد خارجی باشید که قصد رانندگی موقت در آن کشور را دارید، باید جوازی را نشان دهید که تائید کند تا شما صلاحیت رانندگی دارید. گواهینامه بین المللی رانندگی همان جواز تاییده شما است و به هفت زبان ترجمه می‌شود که اگر راننده‌ای زبان آن تسلط کافی نداشت و پلیس از او درخواست گواهینامه کرد، مدرک خود را نشان دهد تا پلیس با خواندن اطلاعات موجود در آن‌ها که به‌صورتترجمه‌شده است، متوجه صلاحیت شما نشود. درواقع پلیس با دیدن این نوع گواهینامه، متوجه می‌شود که شما در کشور خود دارای نوع ملی آن هستید و صلاحیت رانندگی را دارید. اگر اعتبار گواهینامه ملی شما یک ماه باشد، به شما یک گواهینامه بین المللی یک‌سالهمی‌دهند و درصورتی‌که مدت اعتبار آن سه سال باشد، گواهینامه سه‌ساله خواهید گرفت.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه بین المللی

 • گواهینامه ملی کشور. اگر مدت اعتبار آن حداقل یک ماه سه روز باشد، گواهینامه بین المللی یک‌ساله خواهید گرفت و اگر سه سال باشد، نوع سه‌ساله را دریافت خواهید کرد.
 • یک قطعه عکس ۴*۳ تمام‌رخ و ساده
 • اصل و تصویر صفحه گذرنامه
 • ارائه گواهینامه بین المللی قبلی
 • تکمیل فرم که باید به‌صورت فارسی و لاتین پرکنید.
 • پرداخت هزینه خدمات (ترجمه گواهینامه یک‌ساله ۱۰۹هزار تومان و سه‌ساله ۳۳۵ هزار تومان است.)
نکته خیلی مهم اینکه شخص متقاضیحتماً باید خود برای دریافت مدارک اقدام کند. اگر به هر دلیلی در دسترس نبود، بستگان درجه‌یک یا وکیل وی با ارائه مدارک معتبر، می‌توانندمدارک شخصی متقاضی را دریافت کنند.

چگونه گواهینامه بین المللی رانندگی را دریافت کنیم؟

 1. با مراجعه به دفاتر اصلی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی
 2. مراجعه به یکی از نماینده‌های کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی درسراسر کشور
 3. مراجعه به ادارات پست و ارسال مدارک
 4. با استفاده از طریق که فقط برای درخواست گواهینامه‌هاییک‌سالهمی‌توان اقدام کرد.
چند نکته مهم:
 • اگر قصد رانندگی در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی و امارات را دارید، همراه با گواهینامه بین المللیباید گواهینامه ملی خود را نیز همراه داشته باشید.
 • بعضی از کشورها گواهینامه سه‌ساله را قبول نمی‌کند. این کشورها شامل کانادا، آنگولا، قبرس، افغانستان، مالزی، چین، آمریکا، کلمبیا، هنگ‌کنگ، تایلند، ژاپن، انگلستان، امارات است. لیست بقیه کشورها را می‌توانید از خود سایت کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی مشاهده کنید.
 • گواهینامه در امارات فقطبرای افرادی که قصد اجاره خودرو را دارند، معتبر است.
 • گواهینامه بین المللی در ایالت‌های شمالی کانادا اعتبار ندارد.

درباره نویسنده

درباره ما

تهران کار رنت با کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. خدمات این موسسه شامل انواع خودرو های لوکس با قیمت های باور نکردنی جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهیانه جهت تشریفات ،ترانسپورت فرودگاهی، گشتهای توریستی ، ماشین عروس و غیره با راننده و بدون راننده در محل مورد نظر شما می باشد.اجاره خودرو ها می تواند به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و یا حتی سالیانه باشد. این موسسه با ارائه خدمات ویژه به مشتریان محترم باهدف جلب رضایتمندی می باشد.

تماس با ما

 • جردن -خیابان سرو- پلاک 47
 • 09121023286

موقعیت ما


Warning: file_get_contents(https://maps.google.com/maps/api/geocode/json?address=جردن&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/tehran67/public_html/wp-content/plugins/tmm_content_composer/views/shortcodes/default/google_map.php on line 20

کله حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت متعلق به سایت تهران رنت کار است. هرگونه کپی برداری از مطالب و محتویات سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد. .

ترجمه شده توسط پی سی تمپلیت